Wanna czy prysznic ?

Aktualności, Porady Data publikacji: 29/01/2017

Wanna czy prysznic ?

Wanna czy prysznic ?

Projektując swoją łazienkę, remontując już istniejącą, stajemy przed jednym z najważniejszych wyborów: wanna czy prysznic? W naszej ofercie znajdziesz szeroki wybór wanien, ale również kabiny prysznicowe. Zastanówmy się razem, wanna czy prysznic?

Wiele osób od razu zna odpowiedź na to pytanie. Nie musza się zastanawiać: „Uwielbiam długie, wieczorne kąpiele w wannie” lub „Rano mam czas tylko na szybki prysznic”. Kluczem do podjęcia tej decyzji, wydawać by się mogło, są właśnie osobiste upodobania. Owszem, ale niestety nie tylko.

Mając nieograniczony metraż w naszej łazience oraz budżet, możemy zdecydować się z łatwością na oba rozwiązania. Jednak zazwyczaj życie stawia nam pewne ograniczenia…


Mała Łazienka? Kabina!


Tak, ale niekoniecznie! Kabina prysznicowa rzeczywiście zajmuje niewiele miejsca. Nawet w malutkim pomieszczeniu świetnie się sprawdzi – w naszym asortymencie najmniejszy brodzik ma powierzchnię 80cm x 80cm – np. BASIC, który produkujemy w dwóch wariantach – półokrągłym oraz kwadratowym. Niewiele, prawda? Taki brodzik pozwala na zaoszczędzenie maksymalnej powierzchni w pozostałej części łazienki, którą musimy wykorzystać jeszcze na WC, umywalkę, a także często na pralkę. Tak wyglądają nasze łazienki w blokach mieszkalnych, najczęściej tych zbudowanych jeszcze z wielkiej płyty.

W nieco większej łazience możemy pokusić się o wannę. Obecnie wanny są produkowane w najróżniejszych kształtach i wymiarach. Wanny WIVEA można zakupić już od rozmiaru 120x75cm czy 130x75cm. Linia WIVEA została wprowadzona do oferty, właśnie po to by zaspokoić potrzeby klientów, którzy mimo ograniczonej powierzchni w łazience, chcieliby jednak zrelaksować się w wannie.  Równie świetnym rozwiązaniem może okazać się Wanna Asymetryczna KEOS, której ekonomiczny kształt, może ułatwić rozplanowanie przestrzeni w naszej łazience. Wanna posiada mocno ścięty jeden z boków, który zwęża nam jedną stronę do wymiaru zaledwie 44 cm! Podczas, gdy drugi z boków zachowuje standardowy wymiar 70 cm. Cała wanna ma długość 160 cm.

Relaks w wannie

A co jeśli prócz zachowania codziennej higieny, szukamy czegoś więcej? Ciężki dzień w pracy, długie godziny przed komputerem, częste podróże, wszędzie korki, pośpiech, kolejki – stres w dzisiejszych czasach jest nierozłącznym elementem naszego życia. Dom powinien być świątynią spokoju, relaksu, gdzie masz czas dla siebie, swoich myśli – chcesz odpocząć! Ba – nawet powinieneś! Zdaniem lekarzy, higiena umysłu jest równie ważna co codzienna toaleta.

Długa, aromatyczna kąpiel to prawdziwa przyjemność. Tutaj niezastąpiona jest wanna, a im większa, tym lepiej.  Można wygodnie się rozłożyć i rozkoszować zapachem olejków, świec, czy dobrego wina. Do tego wciągająca książka lub relaksująca muzyka. Pod deszczownicą zestawu prysznicowego niestety jest o to trudno. Tu wybór więc będzie prosty. Jeśli mamy dostatecznie dużo miejsca i właśnie tak lubimy spędzić chociaż jeden wieczór w tygodniu, to polecamy jedną z naszych wanien. Wybór jest szeroki – tu zapraszamy do innego artykułu, gdzie pomagamy w doborze wanny, kształtu i rozmiaru.

Relaks we dwoje, też jest równie przyjemny co w samotności. Wanny typu DORIA DUO nam to umożliwią. Linia BORNEO zawiera także w swojej rozmiarówce największą z naszej ofercie wannę prostokątną: BORNEO 200x90 oraz BORNEO 190x90 cm.


Oszczędność czasu, wody? Kabina!

Wspomniany wyżej stres, to oczywiście ciągły brak czasu, szczególnie rano. Jesteśmy zabiegani, zmęczeni, brakuje nam snu. Rano w pospiechu korzystamy z łazienki, często wychodzimy bez śniadania! Dlatego wielu z nas zależy

na tym, żeby tracić jak najmniej czasu w łazience. Kabina NEVIDA to dobre rozwiązanie. Wchodzę do kabiny i kolejny punkt porannego harmonogramu zostaje zaliczony! Rano zimny, orzeźwiający prysznic na rozbudzenie, wieczorem gorący prysznic, rozluźniający spięte mięśnie.

Prysznic umożliwia także oszczędzanie wody. Nie gwarantuje, ale umożliwia. Kąpiel w wannie o długości 160170 cm to przeciętne zużycie ok. 100-110 litrów. Podczas 8-10 minutowego prysznica zużywamy bardzo podobną ilość, wystarczy więc skrócić czas spędzony pod prysznicem, by zaoszczędzić wodę.
Singiel czy duża rodzina?

Najważniejszą kwestią, podczas wyboru odpowiedniego produktu jest oczywiście jego UŻYTKOWNIK! Kto nim będzie? Para, singiel, starsze małżeństwo, duża rodzina? Bardzo istotne jest, by zaspokoić nasze potrzeby, ale także by ułatwić codzienne życie i zadbać o bezpieczeństwo swoje i  bliskich.

W wannie łatwiej będzie nam umyć rozbrykanego przedszkolaka, który oczywiście najpierw nie chce wejść do wanny, a potem z niej wyjść.  Dla seniora może okazać się bezpieczniejszy prysznic, wygodny będzie brodzik z siedziskiem RONDO. Duży brodzik, taki jak FLAT 100x100 umożliwi wstawienie do kabiny prysznicowej specjalnego krzesła prysznicowego.

W rodzinach wielodzietnych, ułatwieniem może być wspólna kąpiel rodzeństwa. Dla dzieci to świetna zabawa, dla rodzica zaoszczędzenie czasu, który wieczorem można wykorzystać dla siebie. Wtedy świetnie sprawdzi się duża i pojemna wanna – taka jak wanna narożna FORTUNA 150x150. Należy pamiętać o dostępnej przestrzeni podczas wyboru wanny do montażu w narożniku. Linie BORNEO, BARBADE, KEOS, WIVEA, FORTUNA i FORSYCJA to wybór w wielu rozmiarach od WIVEA 125x125, przez BORNEO 140x140 po największą, wspomnianą już FORTUNA 150x150.

Singiel? Singielka? O ile nie jesteś ograniczony metrażem i portfelem, to masz pełną dowolność wyboru - można zaszaleć! Wanna wolnostojąca – to marzenie! Wygląda efektownie, robi wrażenie w nowocześnie urządzonej łazience. DORIA DUO OVAL czy Wanna owalna KEOS to także piękny, delikatny kształt. Nietuzinkowo wygląda też wanna 6-kątna – KEOS.

Wybór będzie ogromny i trzeba z nim się zmierzyć. Producenci prześcigają się w pomysłach i oferowanych rozwiązaniach. Mamy nadzieję, że oferta SCANSANI jako doświadczonego producenta odpowiada oczekiwaniom wielu klientów.

Podsumujmy, na podjęcie decyzji dotyczącej wyboru produktu do łazienki złoży się wiele aspektów. Niezbędne będą przygotowania do tego wyboru: określ budżet, zaplanuj i zaprojektuj łazienkę. To wszystko pozwoli na określenie dostępnej powierzchni! Następnie zastanów się na czym Ci zależy i kto będzie korzystał z wanny lub kabiny prysznicowej. POWODZENIA!

Aktualności, Porady Data publikacji: 29/01/2017