Pytania ogólne

Jak szybko realizowane jest zamówienie na produkty? 
O termin realizacji zamówienia należy pytać sprzedawcę, ponieważ jest on uzależniony od takich czynników jak: grupa asortymentowa, dostępność w magazynie danego punktu lub termin dostawy do danego punktu. Większość produktów ze standardowej oferty dostępna jest w ciągu kilku dni od momentu potwierdzenia zamówienia. Informacje o dostępności produktów znajdują się w cenniku SCANSANI. 

Czy można u Państwa zamówić towar wysyłkowo (kabiny, brodziki)?
Sanplast nie prowadzi sprzedaży wysyłkowej produktów. Zapraszamy do zakładki „
Gdzie kupić?”, gdzie polecamy punkty sprzedaży detalicznej. 

Czy ceny produktów u pośredników różnią się niż u Państwa na stronie internetowej?
Na stronie 
www.scansani.pl znajdują się sugerowane ceny detaliczne naszych produktów. Cena w sklepie uzależniona jest od polityki cenowej punktu handlowego i może różnić się od cen sugerowanych.  

Czy elementy takie jak rolki, suwaki, zawiasy oraz uszczelki podlegają naprawom gwarancyjnym?
Wszystkie elementy naszych produktów podlegają Ogólnym Warunkom Gwarancyjnym. Elementy wymieniane w pytaniu, o ile ich uszkodzenie zostanie zakwalifikowane jako reklamacja, zostają wymienione na nowe.
Gwarancja nie obejmuje:
- części ulegających naturalnemu zużyciu podczas użytkowania (w szczególności elementy jezdne produktów, uszczelki itp.) 

Czy odwiedzając siedzibę firmy można na miejscu zakupić części zamienne ?
Zalecamy zamawianie części u naszych dystrybutorów, za pomocą specjalnie przygotowanej zakładki na naszej stronie internetowej lub przesyłając zamówienie drogą mailową lub pocztą, wypełniając odpowiedni dokument, dostępny w cenniku SANPLAST. Części traktowane są jako wyrób na indywidualne zamówienie, co wiąże się z koniecznością ich wyprodukowania.

Dlaczego nie można pobrać instrukcji z Państwa strony internetowej ?
Instrukcje na naszej stronie przygotowane są w formacie PDF. Jeżeli nie można otworzyć lub pobrać plików, należy sprawdzić, jaką wersję programu Adobe Readera Państwo posiadają. Jeżeli jest starsza niż wersja 5.0 należy zaktualizować ją, pobierając nową wersję ze strony producenta Adobe Reader.

Należy również zwrócić uwagę na wielkość otwieranego pliku, ponieważ niektóre przekraczają 2MB. Przy słabym transferze plik może otwierać się dłużej. 

Czy polecacie państwo firmy zajmujące się montażem wyrobów Sanplast ?
Wykaz firm instalatorskich znajduje się na naszej stronie internetowej w zakładce „
Serwis”. 

Jak pielęgnować Państwa produkty ? 
Kabiny
 - zalecamy czyścić używając wody, miękkiej ściereczki lub gąbki oraz łagodnych, płynnych środków myjących.

Produkty akrylowe - zalecamy czyścić płynami do mycia akrylowych urządzeń sanitarnych i płynami do mycia naczyń kuchennych.

Informujemy, iż na rynku dostępna jest cała gama preparatów przeznaczonych do pielęgnacji kabin prysznicowych oraz wyrobów akrylowych.

Wyroby z odlewów mineralnych – zalecamy czyścić używając delikatnych środków myjących, mimo wysokiej odporności na substancje chemiczne i plamiące. 
Szczegółowe informacje dotyczące pielęgnacji produktów zawierają instrukcje montażu i użytkowania załączane do każdego produktu.